Wybuch Varicella w Day-Care Center pomimo szczepień ad

Choroba przełomowa jest zazwyczaj łagodna, z mniejszymi zmianami chorobowymi (zwykle mniej niż 50), 11,12,16,17 powikłaniami i objawami ogólnoustrojowymi.17,18 Do chwili obecnej nie ma dowodów na wzrost w miarę upływu czasu w postaci przebicia choroby to sugerowałoby zmniejszenie odporności po szczepieniu. Opisujemy wybuch ospy wietrznej w ośrodku opieki dziennej w New Hampshire, gdzie zasięg szczepień w 2000 roku wynosił 66 procent19 – podobnie jak w kraju średnio 68 procent. Metody
Ustawienia badania
Wybuch nastąpił w prywatnym, licencjonowanym ośrodku opieki dziennej w małej społeczności (4500 mieszkańców) w pobliżu Concord, New Hampshire, w którym studiowało 92 dzieci i zatrudniało 14 pracowników. Przedszkole mieściło się w dwóch oddzielnych budynkach oddalonych od siebie o około 20 jardów. Budowanie Dzieci w przedszkolu, przedszkolu, przed i po zajęciach szkolnych, które swobodnie się mieszają i dzielą wspólny strumień powietrza. Budynek B, w którym mieściły się młodsze dzieci, dawał mniejsze możliwości transmisji, ponieważ dzieci spędzały większą część dnia w jednej z czterech oddzielnych klas. Czasami rodzice z dziećmi w obu budynkach mieliby jedno dziecko, gdyby zebrali rodzeństwo w drugim budynku.
Definicja przypadku
Zdefiniowaliśmy przypadek naturalnej ospy wietrznej jako choroby związanej z świądową, grudkowo-grudkowatą wysypką bez żadnej innej widocznej przyczyny, poczynając od grudnia 2000 r., Do 11 stycznia 2001 r., U dziecka uczęszczającego do przedszkola, które nie otrzymało szczepionki przeciwko ospie wietrznej lub innej. który był zaszczepiony na mniej niż 14 dni przed wystąpieniem wysypki. Choroba przełomowa została określona jako ospa wietrzna u dziecka, które zostało zaszczepione ponad 42 dni przed wystąpieniem wysypki. Choroba została sklasyfikowana jako łagodna (mniej niż 50 zmian bez powikłań), umiarkowana (51 do 500 zmian) lub ciężka (ponad 500 zmian chorobowych lub wystąpienie poważnych powikłań, takich jak zapalenie ospy wietrznej, zapalenie mózgu, gorączka [temperatura,> 38,5 ° C] przez pięć dni, hospitalizacja lub śmierć). Dzieci zostały uznane za chore na astmę, jeśli miały opisaną historię astmy i były leczone jakimikolwiek lekami na astmę.
Kwestionariusze
Samodzielny kwestionariusz dla rodziców został wykorzystany do zebrania danych demograficznych, historii medycznej i szczepień oraz informacji o świadczeniach opieki zdrowotnej dla wszystkich dzieci, a także szczegółowych informacji o chorobach i narażeniu na ospę wietrzną poza przedszkolem dla dzieci, u których choroba z wysypką opracowaną w dniu listopada 2000 r. lub później (na miesiąc przed wystąpieniem przypadku indeksu). Rozesłaliśmy kwestionariusze do podmiotów świadczących opiekę zdrowotną w celu sprawdzenia stanu zdrowia, leków i historii szczepień oraz odległej lub niedawnej historii ospy wietrznej.
Badania laboratoryjne
Test immunoenzymatyczny na obecność przeciwciał IgG przeciwko pełnokomórkowym wirusom ospy wietrznej-półpaśca w plamie papierowej z filtrem z ukłucia palca został zaoferowany każdemu dziecku, które nie miało historii ani choroby ospy wietrznej, ani szczepienia przeciwko ospie wietrznej. Dzieci z wysypką poddano badaniom w celu ustalenia, czy wirus ospy wietrznej-półpaśca był obecny i w celu odróżnienia wirusa typu dzikiego od szczepu w szczepionce
[hasła pokrewne: intubacja dotchawicza, thyrosan, nfz katowice przeglądarka skierowań ]
[więcej w: thyrosan, komórki metaplastyczne, intubacja dotchawicza ]